بارگیری...
انواع ربات

انواع ربات

انواع ربات را می توان به دو دسته مبتدی و حرفه ای تقسیم کرد.در واقع ربات های مبتدی در مسابقات دانش آموزی مورد استفاده قرار می گیرد و ربات های حرفه ای در مسابقات دانشجویی قرار گرفته است.هر چند که دانش آموزان هم می توانند ربات های حرفه ای را طراحی کنند.

از جمله ربات های مبتدی می توان ربات فوتبالیست، ربات جنگجو اشاره کرد که دانش آموزان ابتدا با ساخت این دو ربات می توانند رباتیک را شروع کنند و در ادامه به ساخت ربات حل ماز، ربات تعقیب نور،ربات آتش نشان و ربات مسیر یاب دست پیدا کنند.هر کدام از این ربات ها می توانند بصورت حرفه ای نیز طراحی شوند و در مسابقات کشوری و جهانی شرکت کنند.

همچنین برای ربات های حرفه ای نیز می توان ربات مین یاب کنترل از راه دور، ربات امدادگر واقعی و ربات های انسان نما اشاره کرد.کاربرد ربات مین یاب کنترل از راه دور برای کشف و خنثی سازی انواع مین های جنگی همانند مین والمرا، مین گوجه ای، مین بشقابی و سایر مین های جنگی می باشد که بنده مفتخر به ساخت این ربات می باشم. ربات امدادگر واقعی برای امدادرسانی به افرادی که در حادثه رانندگی، آتش سوزی ، زلزله و سایر حوادث دچار مصدومیت شده اند کاربرد دارد.این ربات نیز از راه دور کنترل می شود.

بر روی ربات امدادگر واقعی دوربین مداربسته نصب شده است که باعث می شود اپراتور مسیر را تشخیص دهد و به مصدوم برسد.به وسیله ربات امدادگر واقعی می توانیم علامت هایی همچون مواد رادیواکتیو و غیره را تشخیص دهیم و همچنین با مصدوم صحبت کنیم و علائم حیاتی مصدوم همچون درجه حرارت بدن را شناسایی کنیم.در ساخت ربات امدادگر واقعی نیز بنده افتخار حضور داشته ام و مقام های مختلف کشوری و جهانی توسط این ربات کسب شده است.

ربات انسان نما نیز یک ربات حرفه ای می باشد که شبیه به انسان طراحی شده است و می تواند کاربردهای مختلفی از جمله ربات فوتبالیست انسان نما،ربات سخنگو انسان نما و غیره داشته باشد.

کلاس های آموزش رباتیک مبتدی و حرفه ای به صورت حضوری و غیر حضوری توسط مهندس احمد کمالی در حال برگزاری می باشد و با شرکت در این کلاس ها به راحتی نحوه ساخت ربات های مختلف را می توانید آموزش ببینید و همچنین می توانید پک آموزشی ربات های مختلف شامل قطعات ربات و آموزش ساخت ربات را به قیمت تولیدی از ما تهیه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق صفحه تماس با ما نشانی و شماره تماس ما را داشته باشید.

مطالب مرتبط:

قطعات رباتیک/www.hirarobot.ir

ربات جنگجو/www.hirarobot.ir

ربات فوتبالیست/www.hirarobot.ir

ربات تعقیب خط/www.hirarobot.ir

ربات آتش نشان/www.hirarobot.ir

نظرات کاربران

نظر بدهید