بارگیری...
سن مناسب آموزش رباتیک برای کودکان

سن مناسب آموزش رباتیک برای کودکان

برای بررسی سن مناسب برای شروع آموزش رباتیک پارامتر های مختلفی را باید بررسی کرد تا در نهایت برای فعالیت در این عرصه تصمیم گیری بشود.قبل از هر چیز باید بدانید که محدودیت سنی در رباتیک وجود ندارد! در هر سن و سالی که باشید با فرا گرفتن آموزش های مناسب می توانید به این حوزه ورود کنید و موفق های مختلفی را کسب کنید.

اولین و مهم ترین گامی که در آموزش رباتیک کودکان باید بردارید این است که متوجه شوید کودک شما نسبت به لوگو و قطعات رباتیک چه واکنشی دارد.زیرا این مسئله کمک می کند تا متوجه شوید آیا کودک شما به رباتیک و ساخت قطعات رباتیکی علاقه دارد یا خیر. بنابراین مهم ترین اصل در ورود به هر رشته ای به خصوص در رشته رباتیک داشتن علاقه می باشد.

دومین گام بعد از داشتن علاقه این است که کودک شما بتواند  با ابزار های رباتیک مانند پیچ گوشتی پلاستیکی، سازه های پلاستیکی، پیچ و مهره و سایر قطعات رباتیک ارتباط برقرار کند.برای شروع والدین به کودکان خود کمک می کنند و اگر در کلاس رباتیک شرکت کرده باشید مربی کودک شما به او کمک می کند تا سازه های مختلف را بهم وصل کند و بتواند سازه های رباتیکی مختلف همانند هلیکوپتر، چرخ و فلک، تاب برقی و سایر سازه ها و همچنین انواع ربات مانند ربات فوتبالیست، ربات جنگجو، ربات تعقیب خط، ربات آتش نشان و سایر ربات ها را درست کند.

به طور میانگین کودکان از سنین 4 الی 5 سال یادگیری رباتیک را شروع می کنند و می توانند حتی تا سنین بالا نیز در این زمینه فعالیت کنند و علاوه بر ساخت ربات، مسابقات مختلف رباتیک را نیز شرکت کنند.از جمله مزایای یادگیری رباتیک به کودکان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فعالسازی ذهن کودکان برای پیدا کردن راه حل در آموزش رباتیک
  • پرورش حس همفکری و کار گروهی در کلاس های رباتیک
  • افزایش علاقمندی به ریاضیات و الکترونیک
  • هدفمند کردن و افزایش انگیزه در انجام کار ها
  • پرورش خلاقیت و اختراع با یادگیری رباتیک
  • آشنایی با هوش مصنوعی و رباتیک

تجربه چند ساله ای که شرکت هیراد رباتیک پارسیان در زمینه آموزش رباتیک دارد ثابت کرده است که کودکانی که به یادگیری رباتیک می پردازند بدلیل رو به رو شدن با چالش های مختلف در ساخت ربات، علاوه بر اینکه درس هایی مانند ریاضی و علوم را به خوبی فرا می گیرند می توانند در آینده در زندگی شخصی خود نیز موفق تر باشند.

توجه داشته باشید که قبل از شروع رباتیک مجموعه ای که امر آموزش انجام می دهد را بررسی کنید و از مفید و هدفمند بودن آموزش ها مطمین شوید.هیرا ربات آموزش های رباتیک را بصورت حضوری و غیر حضوری دنبال می کند و با تشکیل کارگاه های مختلف با هزینه های بسیار مقرون به صرفه مباحث مختلف مکانیک، الکترونیک و برنامه نویسی را به هنرجویان آموزش می دهد و همچنین در پایان هر دوره بین هنرجویان مسابقات رباتیک برگزار می کند که هنرجویان به رقابت با یکدیگر می پردازند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق صفحه تماس با ما نشانی و شماره تماس ما را داشته باشید.

مطالب مرتبط:

قطعات رباتیک/www.hirarobot.ir

انواع ربات/www.hirarobot.ir

کلاس ربات جنگجو/www.hirarobot.ir

کلاس ربات فوتبالیست/www.hirarobot.ir

آموزش الکترونیک مقدماتی/www.hirarobot.ir

نظرات کاربران

نظر بدهید